На Хмельниччині будують 4 індустріальні парки
Наразі на теренах області вже зареєстровано 4 індустріальні парки: «Славута», «Хмельницький», «Поділля Городок» та «КРАСИЛІВ ТЕХНОПОРТ». Останні два Кабінет міністрів України заснував наприкінці 2023-го.
Індустріальний парк «Вуглецево-нейтральний ЕКО АГРО ХАБ «Поділля Городок» — робочі місця передбачені на 480 осіб. Там займатимуться виробництвом олії та тваринних жирів, продуктів борошномельно-круп’яної промисловості, інших харчових продуктів та готових кормів для тварин;
Індустріальний парк «КРАСИЛІВ ТЕХНОПОРТ» — там працюватиме 500 осіб. Підприємства займатимуться металообробкою та виготовленням металевих виробів;
Індустріальний парк «Славута» — розміщуватимуться підприємства переробної, машинобудівної та іншої промисловості;
Індустріальний парк «Хмельницький» — тут вироблятимуть електроустаткування та текстильні вироби.
У Хмельницькому вже проводять комунікації
Вперше за будівництво індустріального парку в Хмельницькому заговорили в 2013-му. За 4 роки виділили земельну ділянку розміром майже 91 гектар, а до реальних робіт приступили в 2021-му. Він має розташовуватися неподалік мікрорайону Лезневе. В перспективі там займатимуться виробництвом текстильних виробів, електричного устаткування (генераторів, трансформаторів, батарей, акумуляторів, побутових приладів) та проводитимуть агропереробку (виробництво харчових продуктів, консервування овочів та фруктів й інше)
— Враховуючи що до нас в Хмельницький переїхало багато релокованого бізнесу, запити йдуть постійно. Враховуючи й ті законодавчі ініціативи в законі, які були прийняті в 2021-му році, де вже надані конкретні преференції учасникам індустріального парку, там передбачено, що обладнання, яке ввозиться із за кордону не підлягає митному оподаткуванню і 10 років не сплати податку на прибуток. Також держава дозволила місту на сьогоднішній день зменшувати податок на землю: наразі він складає 0,01%, — розповів заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук.
За минулий рік в індустріальному парку вже провели газ, частково зробили дорогу, завершують прокладання першої черги мережі водопостачання. Розробили проєктно-кошторисну документацію на каналізаційні мережі та електрифікації.
— Фактично газ місто зробило за власні кошти, велику частину будівництва дороги вже зроблено, але зараз ми зупинилися через війну. Фактично своїми силами місту вдалося й провести воду до індустріального парку. Як тільки мережі електрифікації та каналізації з'являться на ділянці індустріального парку — інвестори, які вже цікавляться цими місцями, зможуть плановувати собі щось і заходити на якийсь час і працювати, — розповів заступник мера міста Микола Ваврищук.
Заразом посадовець повідомив: цьогоріч в державний бюджет на розвиток індустріальних парків України закладено понад мільярд гривень. Тому міська рада планує подавати свою заявку, щоб отримати частину з цих коштів і продовжувати роботи. За оптимістичними прогнозами, якщо з держказни виділяти гроші й допоможуть інвестори, то будівництво парку в Хмельницькому завершать в 2025-му. Однак через війну жодних гарантій немає.